رشته دامپزشکی در امارات یکی از رشته‌ های محبوب در این کشور شناخته می‌ شود که سالیانه دانشجویان بسیاری به‌ دنبال تحصیل در آن هستند. با این‌ حال بهتر است بدانید که رشته دامپزشکی در این کشور با چالش‌ ها و موانع بسیاری همراه است. بسیاری از کشورهای جهان به‌ دنبال جذب نیروی دانشجو برای تحصیل هستند اما کشور امارات تنها به جذب نیروی کار فکر می‌ کند. به‌ همین دلیل به تحصیل و دانشگاه‌ های خود توجه کمتری دارد. کشور امارات در میان انواع رشته‌ های مختلف به رشته‌ های علوم مهندسی توجه بسیار خاصی دارد. اما فاصله زیادی میان استاندارد های جهانی آموزشی و استاندارد های بین‌ المللی در این کشور وجود دارند.

رشته دامپزشکی را میتوان یکی از رشته‌ های اصلی مرتبط با گروه پزشکی دانست که برای تحصیل در آن نیاز به آزمون ورودی دارید. هزینه‌ های تحصیل در امارات برای دانشجویان خارجی بسیار بیشتر است و ممکن است در برخی موارد برای برخی از دانشجو ها مقرون‌ به‌ صرفه نباشد. با هلدینگ هلی ویزا همراه باشید تا شما را با تمامی شرایط و چالش‌ های رشته دامپزشکی در امارات آشنا سازیم.

 آشنایی با رشته دامپزشکی

رشته دامپزشکی یکی از رشته های محبوب پزشکی است که به مطالعه بهداشت و درمان حیوانات می پردازد. دامپزشک ها به دنبال تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماریهای حیوانات هستند. این رشته به دو نوع مدرن و سنتی تقسیم می شود. در دامپزشکی مدرن از جراحی، داروها و مشاوره به صاحبان حیوانات خانگی استفاده می شود. نحوه ایجاد ارتباط در دامپزشکی اهمیت زیادی دارد چرا که در این نوع از شاخه پزشکی، بیمار شما توانایی صحبت و بیان مشکلات خود را ندارد.

شاخه های مختلف دامپزشکی در امارات

از شاخه های مختلف دامپزشکی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آناتومی: مطالعه فیزیک حیوانات
 • بیهوشی: تسکین درد حیوانات
 • پوست: درمان بیماری های پوستی
 • دندان پزشکی: مطالعه نحوه مراقبت از دندان حیوانات
 • جانور شناسی: مطالعه نحوه مراقبت از حیوانات باغ وحش، حیوانات وحشی و آبزیان
 • پزشکی داخلی: تشخیص بیماری های مربوط به قلب، تومورها و مغز
 • تغذیه: مطالعه تاثیر تغذیه بر سلامت حیوانات و نحوه درمان آن ها
 • فارماکولوژی: مطالعه کاربردها، نحوه عملکرد داروها و تاثیر آنها
 • آسیب شناسی: مطالعه بیماری ها و دلیل آن ها
 • جراحی: استفاده از مداخلات جراحی و انواع آن

مهارت های مهم دامپزشکی در امارات

دامپزشکی یک رشته پزشکی بسیار حساس است که تاثیر زیادی بر سلامتی حیوانات دارد. از اصلی ترین مهارت های مهم دامپزشکی در امارات عبارتند از:

· علاقه به حیوانات

فرد علاقه مند به رشته دامپزشکی باید علاقه زیادی به حیوانات و دانش علمی مربوط به آن ها داشته باشد. علم دامپزشکی نه تنها حیوانات بلکه بیماری های منتقل شده از حیوانات به انسان ها را نیز مورد بررسی قرار می دهد.

· ایجاد ارتباط خوب با حیوانات

از آنجایی که در علم دامپزشکی، حیوانات توانایی صحبت ندارند، باید بتوانید ارتباط خوبی با آنها برقرار کنید. علاوه بر این، به عنوان یک متخصص دامپزشک باید بتوانید در مورد داروها و دستورالعمل های آن، با صاحبان حیوانات خانگی صحبت کنید. این موضوع در تخصص دامپزشکی اهمیت بسیار زیادی دارد.

· توانایی کار زیاد

امروزه تقاضا برای استخدام متخصص دامپزشک بسیار افزایش یافته است. به گونه ای که باید بیشتر ساعات خود را در مطب و با حیوانات بگذرانند. از این رو، تحمل ساعات کاری زیاد و کار پرفشار از مهم ترین مواردی است که یک متخصص باید توانایی آن را داشته باشد.

مدت زمان تحصیل در دوره های مختلف رشته دامپزشکی در امارات

مدت زمان تحصیل در دوره های مختلف رشته دامپزشکی از یک موسسه به موسسه دیگر متفاوت است. اما در حالت کلی، مدرک کارشناسی نیاز به 5 سال، مدرک کارشناسی ارشد نیاز به 2 سال و مدرک دکتری نیز نیاز به 4 سال دارد. پس از آن می توانید مدرک خود را دریافت کرده و وارد بازار کار دامپزشکی در امارات شوید.

توجه داشته باشید که برای اخذ پذیرش در رشته دامپزشکی امارات باید حداقل شرایط را دارا باشید. یکی از شرایط مهم برای تحصیل در دانشگاه های امارات، آشنایی با زبان انگلیسی است. چرا که عموم برنامه های درسی به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

فرصت های شغلی در رشته دامپزشکی امارات

فارغ التحصیلان رشته دامپزشکی می توانند در فرصت های شغلی مختلف آن استخدام شوند. انتخاب شغل مناسب به اولویت، مهارت های شخصی و شخصیت فرد بستگی دارد. از جمله فرصت های شغلی بی نظیر و پردرآمد رشته دامپزشکی میتوان به جراح دامپزشکی، بازرس دام، دانشمند دامپزشکی، آسیب شناس، زیست شناس دریایی، دامپزشک حیات وحش و غیره اشاره کرد.

شرایط تحصیل رشته دامپزشکی در امارات

 دانشجویانی که کشور امارات را به‌ عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می‌ کنند، باید با چالش‌ های فراوان آن نیز روبرو شوند. بسیاری از چالش‌ های این کشور برای دانشجویان بین‌ المللی مربوط به مسائل مالی است. از این ‌رو بسیاری از افراد از لحاظ مالی تحت فشار هستند. اگر به‌ دنبال تحصیل رشته دامپزشکی در امارات هستید، ابتدا باید در آزمون ورودی آن شرکت کنید.

 تسلط به دروس دبیرستان برای ورود به این رشته کافی است. اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی دارید می‌ توانید در رشته دامپزشکی به موفقیت بسیار خوبی دست پیدا کنید. طول دوره تحصیل این رشته در کشور امارات پنج سال است. به‌ همین دلیل دانشجویان بین‌ المللی باید برنامه‌ ریزی طولانی و بلند مدتی برای تحصیل خود در کشور امارات داشته باشند. مهاجرت به امارات از طریق تحصیل رشته دامپزشکی نیازمند براورد هزینه‌ های بسیار زیاد آن است.

هزینه تحصیل رشته دامپزشکی در امارات

 افرادی که کشور امارات را به‌ عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می‌ کنند، ابتدا باید توان مالی خود را از بابت پرداخت هزینه‌ های تحصیل و زندگی آن بسنجند. یکی از مهم‌ ترین چالش‌ هایی که دانشجویان بین‌ المللی در کشور امارات با آن روبرو می شوند، این است که باید تمامی هزینه‌ ها را شخصاً پرداخت نمایند. دانشجویان امارات توانایی دریافت بورسیه تحصیلی را ندارند. در چنین شرایطی تأمین تمامی هزینه‌ های تحصیلی و زندگی بسیار سخت خواهد بود.

 در حالت کلی میتوان گفت کشور امارات متحده عربی یکی از گران‌ ترین کشورهای جهان برای تحصیل شناخته می‌ شود. هزینه تحصیل رشته دامپزشکی در امارات با توجه به دانشگاه مورد نظر و مقطع تحصیلی آن متفاوت است. به منظور کسب اطلاعات لازم در مورد هزینه رشته دامپزشکی در امارات، وارد وبسایت دانشگاه مورد نظر خود شوید و هزینه ها را براورد سازید.

شرایط کار رشته دامپزشکی در امارات

 دانشجوی رشته دامپزشکی در امارات می‌ تواند پس‌ از اتمام دوره تحصیلی خود به‌ عنوان نیروی کار متخصص در این کشور کار کند. اما دانشجویان ایرانی برای کار در کشور امارات دارای محدودیت‌ هایی هستند. در حالت کلی یک دامپزشک در کشور امارات درآمد بسیار خوبی را از آن خود می‌ سازد. دامپزشکی از رشته های پردرآمد امارات است که افراد با تخصص بالا می توانند از این روش به درآمد خوبی دست پیدا کنند.

روش ‌های مهاجرتی رشته دامپزشکی در امارات

 دانشجویانی که علاقه زیادی به تحصیل رشته دامپزشکی در امارات دارند، می ‌توانند از طریق تحصیل دامپزشکی و یا مهاجرت کاری دامپزشکی وارد این کشور شوند.

شرایط ورود به امارات از طریق تحصیل دامپزشکی

افرادی که به تحصیل رشته دامپزشکی در امارات علاقه دارند، می ‌توانند با توجه به شرایط دانشگاه مورد نظر  خود، دوره های لیسانس، فوق لیسانس و مقطع دکترا را پشت سربگذارند. تمامی دانشجویان این رشته باید ضمن مطالعه دروس علوم علاقه زیادی به حیوانات و ایجاد ارتباط با آنها داشته باشند. این افراد می ‌توانند پس ‌از اتمام دوران تحصیل خود در مطب های دامپزشکی کار کنند و به طور مستقیم به درمان حیوانات بپردازند. دانشجویان این رشته باید به مدت شش سال، دروس بهداشت، فارماکولوژی، زیست شناسی و اناتومی را مطالعه کنند.

شرایط مهاجرت کاری دامپزشکی به خارج از کشور

 افرادی که به دنبال مهاجرت کاری دامپزشکی هستند، باید ویزای مورد نیاز خود را دریافت کنند. بدین منظور به معادل سازی مدارک و یادگیری زبان کشور مقصد نیاز خواهید داشت.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی امارات

امارات از جمله کشورهایی است که به دلیل نزدیکی به کشور ایران، دانشجویان ایرانی بسیاری به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه های آن هستند. جالب است بدانید که برای تحصیل در رشته دامپزشکی امارات می توانید از بورسیه های تحصیلی آن نیز استفاده کنید. معمولا دانشجویان بین المللی می توانند از دو نوع بورسیه رایگان و نیمه رایگان این کشور بهره گیرند.

دانشگاه ها با توجه به نوع بورسیه خود، مبلغی از هزینه های دانشجو را بر عهده می گیرند. یکی از مهم ترین مواردی که بسیاری از دانشجویان قبل از اخذ ویزای تحصیلی به دنبال پاسخی برای آن هستند، اخذ ویزای همراه است. دانشجویان مقاطع فوق لیسانس و دکترا می توانند در حین تحصیل در کشور امارات، از طریق ویزای همراه خانواده خود را نیز به این کشور ببرند. اما برای دریافت ویزای همراه، باید واجد تمامی شرایط بوده و امکان تمکن مالی خانواده خود در امارات را داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه

 • فرم درخواست ویزا
 • نامه اشتغال به تحصیل
 • فیش حقوقی
 • گواهی ازدواج
 • پرینت بانکی سه ماهه
 • گواهی تولد نوزاد
 • پاسپورت اعضای خانواده
 • عکس پاسپورتی

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی امارات

برای اخذ ویزای تحصیلی کشور امارات نیاز به ارسال مدارک زیر دارید:

 • فرم تکمیلی درخواست ویزا
 • رسید پرداخت هزینه شهریه
 • عکس پاسپورتی
 • پاسپورت معتبر
 • مدرک زبان
 • نامه پذیرش از دانشگاه

شرایط کار پس از تحصیل رشته دامپزشکی در امارات

دانشجویان رشته دامپزشکی در امارات می توانند در صورت دریافت پیشنهاد شغلی پس از اتمام دوره تحصیل خود، ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کنند. در این صورت می توانند مدت زمان بیشتری را در این کشور سپری کنند تا زمانی که بتوانند اقامت دائم آن را به دست آورند. توجه داشته باشید که برای اشتغال در رشته دامپزشکی امارات باید به زبان عربی مسلط باشید. از این رو، قبل از سفر به این کشور، زبان عربی و زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

شرایط کار دانشجویی رشته دامپزشکی در امارات

جالب است بدانید که دانشجویان کشور امارات در حین تحصیل، اجازه کار نیمه وقت یا پاره وقت را ندارند. تنها فرصت شغلی آنها پس از اخذ مدرک است. دانشجویان کشور امارات پس از اخذ مدرک خود، می توانند به عنوان کارآموز وارد بازار کار شوند و در گرایش مورد نظر خود استخدام گردند. اما از آنجایی که قوانین در حال تغییر است، دانشجویان بومی و خارجی می توانند در صورت داشتن شرایط لازم، در حین تحصیل به کار دانشجویی نیز بپردازند.

با توجه به این قانون، دانشجویان حق کار بیش از چهارساعت در روز را ندارند. دانشجویان تنها 4 ساعت و حداکثر 6 ساعت با یک ساعت وقت غذا، اجازه کار در این کشور را دارند. دانشجویان بالای 18 سال، می توانند مجوز اقامت در کشور امارات و مجوز کار در این کشور را دریافت کنند. بهتر است بدانید که صدور مجوز اقامت و صدور مجوز کار، هریک نیازمند پرداخت هزینه هستند. برای دریافت مجوز اقامت باید 2500 درهم و برای دریافت مجوز کار باید 500 درهم هزینه کنید.

 سخن پایانی

 رشته دامپزشکی یکی از رشته های خوب و پردرآمد در امارات است. دانشجویان علاقه مند به تحصیل در امارات نیاز به اخذ ویزای تحصیلی این کشور دارند تا بتوانند با خیال آسوده تا مدت زمان معین به تحصیل در آن بپردازند. سایت هلدینگ هلی ویزا در جهت اخذ ویزای تحصیلی امارات همراه شما خواهد بود تا بتوانید با بهترین شرایط، ویزای خود را برای ورود به این کشور دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت ویزای تحصیلی امارات و شرایط و مدارک لازم آن، با شماره های درج شده در سایت هلدینگ هلی ویزا تماس بگیرید. مرکز مشاوره هلدینگ هلی ویزا، برای پاسخ به تمامی سوال های شما در مورد نحوه اخذ ویزای تحصیلی امارات و شرایط تحصیلی در این کشور، آماده است. با ما همراه باشید تا ویزای تحصیلی امارات را در کمترین زمان ممکن و با بهترین شرایط دریافت کنید.

 سوالات متداول

 آیا برای تحصیل رشته دامپزشکی در امارات بورسیه تعلق می گیرد؟

 خیر. به همین دلیل هزینه تحصیل در این کشور بسیار زیاد است.

 آیا رشته دامپزشکی در کشور امارات دارای بازار کار خوبی است؟

 بله. رشته دامپزشکی در کشور امارات از بازار کار بسیار خوبی برخوردار است.

 آیا برای تحصیل رشته دامپزشکی در امارات نیاز به آزمون ورودی است؟

 باه برای تحصیل این رشته نیاز به آزمون ورودی دارید.