اگر علاقه زیادی به زبان و ادبیات عرب دارید، رشته بازیگری در امارات بهترین انتخاب برای شما است. کشور امارات با توجه به تفکرات و عقاید مخصوص خود درمورد هنر و تئاتر، توجه ویژه‌ ای به رشته بازیگری دارد. از طریق رشته بازیگری می‌ توانید دنیاهای جدید را شناخته و شیوه‌ های جدید تعامل اجتماعی را بیاموزید. کشور امارات دارای دانشجویان بین‌ المللی بسیاری است که در دانشگاه‌ ها و آکادمی‌ های تخصصی آن به زبان‌ های عربی و انگلیسی در حال تحصیل بازیگری هستند. از برنامه‌ ها و رشته‌ های بازیگری کشور امارات برای ارزیابی انتقادی و نمایش روابط اجتماعی و فرهنگی استفاده می‌ شود. در ادامه سایت هلدینگ هلی ویزا قصد دارد شما را با شرایط تحصیل بازیگری در امارات و رشته‌ های آن آشنا سازد.

شرایط تحصیل رشته بازیگری در امارات

 کشور امارات متحده عربی یکی از کشورهایی است که در جنوب شرقی شبه جزیره عربستان در خلیج فارس قرار گرفته است. این کشور با عمان و عربستان سعودی همسایه بوده و با کشورهای قطر و ایران نیز مرز دریایی مشترک دارد. به‌ همین دلیل بسیاری از دانشجویان بین‌ المللی آن از کشور آسیا هستند. کشور امارات یک کشور بسیار پیشرفته و مدرن است. از این رو، دانشجویان می‌ توانند آموزش های لازم را با بهترین تجهیزات ممکن سپری کنند.

 دانشجویان متقاضی رشته بازیگری در امارات می‌ توانند در بهترین آکادمی‌ های این کشور به تحصیل بپردازند. بهترین مدارس بازیگری امارات در دبی، ابوظبی و شارجه قرار دارند. علاوه‌ بر این، برای تمرین و ارتقای مهارت بازیگری چند آموزشگاه علمی در این کشور ایجاد شده اند. بهتر است بدانید که رسانه‌ ها مسئول انتقال فرهنگ و هنر در کشور امارات هستند. از محبوب‌ ترین رسانه‌ ها می‌ توان به سینما اشاره کرد.

 از میان سه مقطع مختلف دانشگاهی، مقطع لیسانس رشته بازیگری در امارات محبوبیت بیشتری دارد. به گونه ای که بسیاری از دانشجویان بین‌ المللی به‌ دنبال اخذ آن هستند. مدرک کارشناسی رشته بازیگری امارات در در حدود سه الی هفت سال به طول می‌ انجامد. دانشجویان در این مقطع به تحصیل در رشته‌ های مختلفی از هنر و علوم مرتبط با آن می‌ پردازند.

 یکی از محبوب‌ ترین سرگرمی ها و جذاب‌ ترین رسانه‌ های داستان‌ نویسی در جهان، تماشای فیلم و تئاتر است. با استفاده از رشته بازیگری می‌ توانید درمورد تئوری فیلم ها، تاریخ و نحوه انتقاد از آنها اطلاعات فوق‌ العاده‌ ای بدست آورید. رشته‌ های موسیقی، تئاتر، فیلم‌ نامه‌ نویسی و کارگردانی هنرهای نمایشی از رشته‌ های مرتبط با بازیگری در امارات هستند.

مدت زمان تحصیل رشته بازیگری در امارات

 برای تحصیل رشته بازیگری در امارات می‌ توانید در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تحصیل کنید. همان‌ طور که گفته شد مدرک کارشناسی رشته بازیگری در حدود سه الی هفت سال به طول می‌ انجامد اما بسیاری از دانشجوها آن را تا سال چهار نیز به اتمام می‌ رسانند. مدرک کارشناسی در طول یک الی دو سال قابل اخذ می‌ باشد. مقطع دکترای رشته بازیگری در امارات ممکن است با توجه به برنامه تحصیلی آن تا پنج سال نیز به طول بی انجامد. جالب است بدانید که این رشته در هر کشور دارای ساختار متفاوتی است. معمولاً رشته بازیگری را می‌توان ترکیبی از سخنرانی‌ ها و کارگاه‌ های عملی دانست که تحت رهبری یک استاد آموزش‌ دیده هستند.

با تحصیل در رشته بازیگری می‌ توانید ارتباطات مهم را به دست آورید و در اجتماع نقش‌ آفرینی موثری داشته باشید. با تحصیل در رشته بازیگری از طریق امتحانات عملی و کتبی مورد ارزیابی قرار می‌ گیرید. معمولاً در سال آخر تحصیل نیز بسیاری از برنامه‌ های بازیگری به‌ صورت نمایش عملی خواهند بود.

مزایای تحصیل رشته بازیگری در امارات

 تحصیل رشته بازیگری در امارات دارای مزایای بسیاری است. دانشجویان بین‌ المللی این رشته می‌ توانند از تمامی خدمات بهداشتی، امکانات ورزشی، رویدادهای فرهنگی و هنری این کشور برخوردار شوند. همچنین می‌ توانند در دانشگاه‌ های معتبر یک کشور پیشرفته با رتبه‌ های فوق‌ العاده به تحصیل بپردازند.

هزینه های پایین تحصیل رشته بازیگری در امارات

 هزینه تحصیل رشته بازیگری در امارات نسبت‌ به دیگر کشورها مقرون‌ به‌ صرفه‌ تر و اقتصادی می‌ باشد. به‌ همین دلیل اگر دانشجویان بین‌ المللی بتوانند هزینه‌ های خود را مدیریت کنند، به‌ راحتی می‌ توانند در این کشور به تحصیل بپردازند. بهتر است بدانید که رشته بازیگری در امارات کار بسیار ساده‌ ای نیست و یک حرفه بسیار جدی شناخته می‌ شود که نیاز به تمرین و استعداد طبیعی دارد.

 اگر علاقه به بازیگری دارید، باید به یک آکادمی بازیگری سطح بالا بپیوندید تا بتوانید استعداد خود را در آن شکوفا کنید. پیدا کردن دانشگاه بازیگری در امارات به‌ ویژه در شهرهای دبی و ابوظبی بسیار دشوار است. چرا که گزینه‌ های انتخابی حداقل هستند. از این‌ رو انتخاب درست گزینه‌ ها اهمیت زیادی دارد تا بتوان در بهترین آکادمی این دانشگاه به تحصیل بازیگری پرداخت. تحصیل در این رشته به لطف پیشرفت و توسعه رسانه‌ های جدید در حال تکامل است.

 اگر دارای یک ذهن خلاق هستید و علاقه زیادی به اجرا دارید، بهتر است به تحصیل رشته‌ ی بازیگری در امارات فکر کنید. دانشجویان این رشته بر روی پروژه‌ های انفرادی و تیمی کارکرده و در حضور مخاطبین اجرا می‌ کنند. معمولاً دانشجویانی که دارای اعتماد به‌ نفس بالا هستند و در این مسیر تلاش بسیاری از خود نشان می دهند، می‌ توانند از عهده این رشته بسیار جذاب برایند.

 در حالت کلی بهتر است بدانید که تحصیل رشته بازیگری در امارات می‌ تواند یک تجربه بین‌ المللی فوق‌ العاده برای شما باشد. به‌ گونه‌ ای که رزومه و کارنامه کاری شما را قوی می‌ سازد. درنتیجه می‌ توانید در بسیاری از کشورهای خارجی دیگر نیز به اشتغال در رشته بازیگری بپردازید.

فرصت‌ های شغلی رشته بازیگری در امارات

 معمولاً بسیاری از دانشجویان رشته بازیگری در امارات در تئاتر و یا موضوعات مربوط به آن فعالیت می‌ کنند. درحقیقت بیشتر به‌ دنبال کارهایی هستند که مربوط به اجرای صحنه باشد. دانشجویان بین‌ المللی می‌ توانند از بورسیه تحصیلی در امارات نیز استفاده کنند. پیدا کردن کار برای دانشجویان بازیگری بسیار دشوار است. اما اگر بتوانند فعالیت‌ های خود را به‌ طور منظم در سینما و تلویزیون ادامه دهند، می‌ توانند به سود بسیار خوبی دست پیدا کنند. بیشتر فارغ‌ التحصیلان هنرهای نمایشی به تدریس در صنعت بازیگری روی می‌ آورند. به‌ همین دلیل از گروه‌ های بزرگ تئاتر انتظار می‌ رود مجریان آن‌ ها شناخت فوق‌ العاده‌ ای از صنعت تئاتر داشته باشند.

گرایشهای رشته بازیگری در امارات

 همان‌ طور که گفته شد از گرایش‌ های رشته بازیگری میتوان به استاد بازیگری، دراماتورژ، بازیگری، کازپلی، بازآفرینی تاریخی صدا پیشگی، هنرپیشه علی‌ البدل، هنرمند تولید صدا و طراح مجموعه اشاره کرد. استاد بازیگری فردی است که به بهبود مهارت بازیگری کمک می‌ کند. این نوع اساتید معمولاً به‌ صورت آزاد و یا جداگانه در آموزشگاه‌ ها به آموزش بازیگری و تدریس می‌ پردازند. دراماتورژ یکی از نقش‌ های ضروری است که مانند قلب در بدن عمل می‌ کند. دراماتورژ به کارگردان کمک کرده و بازیگران را از زاویه دید مختلف مورد ارزیابی قرار می‌ دهد.

 کاز‌پلی شامل نمایش‌ هایی است که در آن افراد لباس‌ های مربوط به شخصیت‌ های خاصی از فیلم‌ ها و شخصیت‌ های کارتونی را می‌ پوشند و از این طریق با کودکان صحبت می‌ کنند. بازآفرینی تاریخی رشته بسیار جذاب و سرگرم‌ کننده است. معمولاً افراد علاقه‌ مند به تاریخ، دنبال تحصیل در رشته بازیگری هستند تا بتوانند لباس‌ های تاریخی پوشیده و یک بازآفرینی مجدد از یک دوره تاریخی را داشته باشند. معمولاً این نوع افراد در خیابان‌ ها و مراکز شهر به اجرا می‌ پردازند. هنرپیشه علی‌البدل، هنرپیشه ذخیره در نظر گرفته می‌ شود تا زمانی‌ که بازیگر در صورت بیماری و یا مرگ نتواند در صحنه حضور یابد از او استفاده شود.

مدارک لازم اپلای رشته بازیگری در امارات

 همان‌طورکه گفته شد، تحصیل رشته بازیگری در امارات با توجه به شرایط مختلف آن و همچنین مقطع مورد نظر متفاوت است. اما در حالت کلی برای اپلای رشته بازیگری در امارات نیاز به ارسال مدارک زیر دارید:

 • مدرک دیپلم و دبیرستان
 • گواهی زبان انگلیسی
 • کارنامه سال آخر دبیرستان
 • ارجاع نامه
 • بیانیه شخصی

 با توجه به دوره تحصیلی ممکن است در رشته بازیگری نیاز به حضور در یک آزمون را داشته باشید. ازسوی دیگر ممکن است با توجه به محل تحصیل و کشور موردنظر خود، مدارک دیگری نیز از شما درخواست شود.

بازار کار رشته بازیگری در امارات

 بسیاری از دانشجویانی که به‌ دنبال رشته بازیگری در امارات هستند، رویای تبدیل شدن به یک بازیگر حرفه‌ ای و اجرای نمایش بر روی صحنه را دارند. اما همان‌طورکه در بخش‌ های قبلی نیز به آن متذکر شدیم، مسیر شغلی بازیگری بسیار دشوار است. معمولاً بسیاری از افرادی که در این رشته به تحصیل می‌ پردازند پس‌ از فارغ‌ التحصیلی به‌ عنوان بازیگر سینما و بازیگر صحنه، مدرس بازیگری، مجری تئاتر موزیکال، مدیر هنری، درام درمانگر و کارگردان تئاتر مشغول به‌ کار می‌ شوند. در این‌ میان می توانید از دوره‌ های آموزشی که می‌ توانند به شما در این مسیر کمک کنند استفاده کنید.

مراحل اپلای رشته بازیگری در امارات

· داشتن انگیزه

انگیزه مهاجرت یکی از مهم‌ ترین مواردی است که در اخذ اپلای رشته بازیگری امارات باید به آن توجه کنید. باید مطمئن شوید که در صورت مهاجرت به این کشور می‌ توانید سختی‌ های آن را تحمل کنید.

· داشتن جسارت

به‌ هیچ‌ عنوان در این مسیر ناامید نشوید و هر رزومه و تجربه جدیدی را برای خود یک فرصت استثنایی برای دستیابی به یک جایگاه عالی در این مسیر بدانید. با این‌ که اولین قدم در مسیر رشته بازیگری بسیار سخت است اما در صورت داشتن جسارت می‌ توانید به بهترین شرایط در آن دست پیدا کنید.

· زمان‌ بندی برای شرکت در آزمون‌ های زبان

برای تحصیل رشته بازیگری در امارات باید به زبان انگلیسی و عربی مسلط باشید. با استفاده از دو آزمون آیلتس و تافل می‌ توانید سطح زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. بهتر است بدانید که مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل این رشته در امارات ضروری است.

· داشتن رزومه

داشتن رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ ای یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در افزایش سرعت درخواست پذیرش شما در امارات تأثیر بسیار زیادی دارد. پس بهتر است وقت زیادی برای نوشتن آن صرف کنید و هر چند وقت یک‌بار آن را آپدیت نمایید تا توجه دانشگاه‌ های امارات را جلب کنید.

· تهیه مدارک لازم

یکی از مهم‌ ترین مدارک برای تحصیل در رشته‌ ی بازیگری در امارات، داشتن توصیه‌ نامه از اساتید قبلی است که معمولاً برای مقاطع ارشد و دکترا نیاز است. هرچقدر توصیه‌ نامه به‌ خوبی نوشته‌ شده باشد احتمال اخذ پذیرش افزایش می‌ یابد.

· ایمیل بزنید

در این مرحله باید مهارت‌ ها و تقاضای خود برای تحصیل در رشته بازیگری امارات را به مرکز تحقیقی خود ایمیل بزنید. بهتر است به موضوع ایمیل، پیوست سی وی آن و متن ایمیل توجه کنید. به‌ هیچ‌ عنوان از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید.

· صبر داشته باشید

جالب است بدانید بسیاری از افراد پس‌ از ارسال ایمیل به اساتید و عدم دریافت پاسخ ناامید می‌ شوند و دیگر پیگیر ادامه تحصیل در کشور امارات نیستند. اما بهتر است در این مسیر ناامید نشوید تا زمانی‌ که پاسخ خود را از اساتید مورد نظر دریافت کنید.

· پر کردن اپلیکیشن

پس‌ از دریافت پذیرش رشته بازیگری در امارات باید اپلیکیشن مرکز آموزشی را پر کنید. هر مرکز آموزشی در کشور امارات دارای فرم هایی است که باید آن را پر کنید. در این فرم‌ ها باید اطلاعات شخصی خود، تمامی اطلاعات مربوط به مقاطع تحصیلی قبلی و ریز نمرات خود، نمرات زبان، رزومه اطلاعات درخواستی و هزینه لازم را وارد کنید. سپس آن را ارسال نمایید.

· اخذ پذیرش از مرکز آموزشی

پس‌ از پر کردن دقیق فرم باید منتظر اخذ پذیرش خود باشید.

· درخواست ویزای تحصیلی

یکی از مهم‌ ترین مواردی که پس‌ از اخذ اپلای رشته بازیگری در امارات باید به آن توجه کنید این است که ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید تا بتوانید آماده عزیمت به کشور موردنظر خود باشید.

بهترین گرایش رشته بازیگری در امارات

 از میان انواع هنرهای نمادین رشته بازیگری، نمایش بازیگری را میتوان یکی از محبوب‌ ترین گرایش‌ های آن دانست. اما جالب است بدانید که در رشته بازیگری نمی‌توان به‌ طور دقیق بیان کرد که کدام گرایش از آن بسیار سودمند بوده و بازار کار بهتری دارد. چرا که حرفه بازیگری بدون وجود عوامل تولید فیلم هیچ معنا و مفهومی نخواهد داشت.

 بازیگری را میتوان یکی از رشته‌ هایی دانست که نیاز به کار تیمی و گروهی دارد. بنابراین بهتر است بدانید که حرفه بازیگری را میتوان زنجیره‌ ای از عوامل مختلف یک فیلم دانست. رشته بازیگری و حرفه بازیگری را میتوان از پردرآمدترین شغل‌ ها دانست به شرطی که تمامی عوامل مختلف تولید فیلم در کنار یکدیگر فعالیت کنند. در تولید یک فیلم، گروه بازیگران، گروه کارگردانی، گروه فیلم‌ برداری، گروه طراح صحنه و لباس، گروه نویسندگان، گروه تدوین و صدابرداری فعالیت می‌ کنند که هر یک از آن‌ ها به زیرمجموعه‌ های کوچک‌ تری تقسیم می‌ شوند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی امارات

 برای تحصیل رشته بازیگری در امارات باید ویزای آن را دریافت کنید. بدین منظور باید مهم‌ ترین موارد و شرایط لازم را داشته باشید. از مهم‌ ترین الزامات اصلی برای ویزای تحصیلی امارات قبولی در آزمون آمادگی جسمانی پزشکی و تأییدیه اداره کل اقامت و امور خارجی مربوطه است. مدت اعتبار ویزای تحصیلی این کشور یک‌ سال می‌ باشد که در صورت نیاز می‌ توانید آن را تمدید نمایید. جالب است بدانید دانشجویان پسر که دارای هیجده سال سن هستند و همراه خانواده خود در کشور امارات زندگی می‌ کنند برای تحصیل در دانشگاه‌ های این کشور باید ویزای تحصیلی آن را دریافت کنند اما دخترها تا زمانی‌ که تحت حمایت پدر خود می‌ باشند، نیازی به دریافت ویزای دانشجویی نخواهند داشت.

 بهتر است بدانید که صدور ویزای تحصیلی امارات شرایط خاصی دارد و تنها با پذیرش در دانشگاه‌ های آن نمی‌ توانید ویزای این کشور را بدست آورید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی امارات

 • پاسپورت و کپی آن
 • نامه پذیرش از دانشگاه محل تحصیل
 • دوازده قطعه عکس در ابعاد پاسپورتی
 • گواهی پزشکی صادر شده توسط یکی از مراکز پزشکی مورد تأیید امارات
 • اثبات توانایی مالی
 • مدرکی مبنی‌ بر محل اقامت شما در امارات

 برای دریافت ویزای تحصیلی امارات باید مراحل زیر را طی کنید:

 • تأیید درخواست ویزا توسط دانشگاه
 • اقدام جهت دریافت مجوز ورود
 • ارسال الکترونیکی مدارک
 • پرداخت هزینه‌های لازم
 • پردازش درخواست
 • دریافت مهر ویزا

 سخن پایانی

 رشته بازیگری در امارات یکی از رشته های محبوبی شناخته می شود که دانشجویان بسیاری به دنبال تحصیل در آن هستند. این رشته دارای گرایش های مختلفی است و بازار کار خوبی دارد. به منظور تحصیل در رشته بازیگری امارات با هلدینگ هلی ویزا همراه باشید تا ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید. هلدینگ هلی ویزا از معتبرترین سایت های مهاجرتی است که به شما در اخذ ویزای تحصیلی امارات در سریع ترین زمان ممکن کمک میکند.

 سوالات متداول

 بهترین مدارس بازیگری امارات کدامند؟

 دبی، ابوظبی، شارجه.

 آیا رشته بازیگری پردرامد است؟

 بله در صورت پیوستن به آکادمی حرفه ای می توانید به درامد خوبی برسید.

 مزایای تحصیل رشته بازیگری در امارات کدامند؟

 دانشجویان بین‌ المللی این رشته می‌ توانند از تمامی خدمات بهداشتی، امکانات ورزشی، رویدادهای فرهنگی و هنری این کشور برخوردار شوند.